Wierzymy, że marzenia, które są realizowane zmieniają świat, kreując ogrom możliwości. Inspirujemy i wspieramy przedsiębiorców w procesie transformacji i tworzenia innowacyjnego i nowoczesnego biznesu budowanego i rozwijanego przez i dla ludzi z pasją i sercem. Dostarczamy narzędzi zwiększających efektywne planowanie, skuteczne rozwiązywanie problemów, myślenie wielowymiarowe oraz efektywność osobistą i biznesową.

Współczesny świat to świat ciągłej, nieustającej zmiany, nowych rozwiązań, nowych pomysłów, a co za tym idzie i nowych możliwości. To świat pełen bogactwa, które jest praktycznie na wyciągnięcie ręki. Z drugiej strony to również świat “pchlego cyrku”.

Na wyciągnięcie ręki pod palcami klawiszy mamy możliwości i wiedzę, jaka do tej pory nie była dostępna ludziom. Dzięki tej wiedzy wiele osób tworzy nowe rozwiązania, nowe wynalazki. I zmienia świat. Z drugiej strony, kiedy przyjrzymy się krajom takim jak Polska czy Wenezuela mającym niesamowite bogactwa naturalne a pozostającym biednymi krajami dostrzegamy jak działa pchli cyrk.

Wystarczy wziąć szklany słoik włożyć do nich pchły na zakręcić i trzymać je przez 3 dni. Po tych trzech dniach żadna pchła nie skoczy dalej niż granice słoika. Potem pchły można pokazywać w pchlim cyrku.

A co to ma wspólnego z nami? Cóż jesteśmy jak te pchły. Nauczyliśmy się pewnych rzeczy, które nie pomagają nam we współczesnym świecie ciągłej zmiany i niezwykłych możliwości. Rzeczy, których dzisiaj należy się po prostu oduczyć. Dzisiejsze możliwości pozwalają nam sięgnąć gwiazd. Jesteśmy ludźmi i mamy własny rozum. Więc dlaczego trzymamy się palika i nie zrywamy z łańcucha?

Najwyższy czas!

 Jeśli jesteś gotowa i chętna do sięgnięcia gwiazd, ale jest coś, co Cię powstrzymuje, przeszkadza to służymy pomocą. Być może to brak wiedzy, brak pomysłu, brak planu czy negatywne przekonania, strach, obawa przed porażką, a może coś innego. Jesteśmy, by Cię wesprzeć, bowiem tylko marzenia, czy pomysły, które są urzeczywistniane zmienią Twój świat na bardziej przyjazny, lepszy i taki, który bardziej Ci pasuje.

A więc? Odważysz się urzeczywistnić swoje niesamowite pomysły?

Moja historia…

Pewnie jest podobna do wielu innych. Może i trochę do Twojej. Historia poszukiwaczki, które znalazła swoje miejsce.

Ale zanim w ogóle do tego doszło miałam ogromną trudność z wybraniem kierunku studiów i przyszłej pracy. Trudno mi było znaleźć swoją ścieżkę, bowiem zarówno przedmioty humanistyczne jak i ścisłe przychodziły mi z łatwością (jeśli tylko się na nich koncentrowałam), a interesowało mnie wiele rzeczy. Próba skorzystania z tak zwanego doradztwa zawodowego nic w sumie nie dała. Moje próby uczelniane w tamtym momencie również nie były wybitnie udane – brakowało w tym pasji. A moją pasją było pomaganie innym i już w liceum zdarzało mi się być korepetytorem dla kolegów i koleżanek. I to niejako przywiodło mnie do mojego pierwszego zawodu: nauczycielka. Potem zaraz zostałam tłumaczem. Praca z dziećmi i nie tylko dawała wiele satysfakcji, jednak czegoś brakowało.

Próbowałam grafiki komputerowej, zostałam księgową itp. itd. Wieczne poszukiwanie tego, co mogłoby stać się moją pasją. Na szczęście były to lata przemian i w Polsce pojawiła się branża zwana konsultingiem. Idealne miejsce dla kogoś takiego jak ja. Na ów moment moje mieszane wykształcenie i wiedza z różnych dziedzin, o dziwo, okazały się niezwykle przydatne. Konieczność ciągłego rozwoju, szeroki zakres wiedzy, ciągła nauka, poznawanie nowych przedsiębiorstw, technologii, rozwiązań informatycznych oraz patentów i rozwiązań technologicznych czy technicznych pozwoliły mi się poczuć jak przysłowiowej „rybie w wodzie”.

Wykonywałam zlecenia dla takich firm jak „Huta Pokój”, Huta Batory, Agrofirma Szczekociny, Stadnina Koni „Ochaby”, Budostal-4, Holduct, Kopalnie i Zakłady Siarki „Siarkopol”, BRS, PPG, Elektromontaź 1, Koksownia „Przyjaźń”, Mostostal-Este, OMAN, TFI Silesia, AutoZAK Kędzierzyn, Krajowa Spółka Cukrowa, Cerro-Torre, BRE Leasing, Powszechny Dom Kredytowy SA, TAURON Obsługa Klienta, Centrum Chorób Serca, Zakłady Mięsne, „Paruzel”, Operator ARP Częstochowa, Elsen, Fundusz Górnośląski, FAMEG, VITPOL, ARP, MSP itd.

W ramach mojej pracy byłam konsultantem w grupie rzeczoznawców i specjalistów wspomagającej pracę nad serwisem Pricebook, będącym profesjonalną bazą danych rynkowych dla rzeczoznawców majątkowych. Prowadzę również warsztaty z zakresu wykorzystania tego programu.

Współpraca z wynalazcami, określanie wartości rynkowej wynalazków, patentów i innych wartości niematerialnych i prawnych, sposobów ich wdrożenia uświadomiły mi, że wiele aspektów powodzenia takich przedsięwzięć zależy nie tylko od posiadanych środków, ale i okazji, jakie stwarza rynek i biznes. A jest ich mnóstwo i chodzi tylko o to, by je dostrzec. Natomiast dostrzeżenie i wykorzystanie tych okazji bardzo często wymaga właśnie zmiany sposobu myślenia, zmiany przekonań, uwierzenia w siebie, pewnej elastyczności oraz umiejętności mądrego dopasowania się do zmieniającego się otoczenia.

Opracowywanie programów restrukturyzacyjnych oraz obserwacja, w jaki sposób są wdrażane dały mi możliwość zdobycia niezwykle cennej wiedzy o czynnikach wpływających na powodzenia takiego programu. Jednym z najistotniejszych czynników jest czynnik ludzki na wielu poziomach m.in.: zespołu, kadry zarządzającej, negocjacyjnym, zarządzania stresem, znajdowania rozwiązań win/win.

To właśnie skłoniło mnie do rozwoju w zakresie coachingu i innych tak zwanych miękkich umiejętności, by móc pomagać ludziom maksymalizować własne możliwości, umiejętności i osiągać sukces.

Praca w firmie konsultingowej, dała mi bardzo dobry obraz biznesu i pozwala wykorzystać wyniesione doświadczenie w prowadzeniu treningów i warsztatów dla organizacji oraz w coachingu.

Sytuacja gospodarcza, polityczna czy ekologiczna, w jakiej obecnie znalazł się świat na dzisiejszy dzień wydaje się trudna.

Jednak patrząc bliżej na tą sytuację można dostrzec niesamowitą ilość szans i możliwości stworzenia czegoś nowego i korzystnego dla wszystkich. Wymaga to wspierania ludzi i organizacji w rozwoju, dostosowywaniu się do zmiany i wykorzystywaniu całego swojego potencjału w sposób, który pozwala wygrać każdej ze stron.

Wygrana jest zawsze nęcąca. Jeśli jednak będziesz ciągle wygrywać, a inni będą tracić, to w końcu i Ty znajdziesz się w sytuacji, w której spotkasz silniejszego przeciwnika. A przecież poszukiwanie rozwiązań, które pozwalają wygrać każdej ze stron, wcale nie jest takie trudne.

Wspieranie ludzi w ich rozwoju, doskonaleniu umiejętności i tworzenie nowego, lepszego świata dla nas wszystkich jest tym, co motywuje mnie do samorozwoju i doskonalenia moich umiejętności. Dzielenie się wiedzą jak to zrobić stwarza możliwości wpłynięcie na równowagę sił w tym wąskim zakresie.

Moją drogę jako coach rozpoczęłam w 2009 roku zapoznając się z różnymi metodami i powoli ucząc się zawodu. Jestem coachem prowokatywnym, pierwszym w Polsce licencjonowanym facylitatorem FreshBiz oraz dyplomowanym coachem. W swojej pracy kieruję się kodeksem etycznym ICF (International Coach Federation), Izby Coachingu oraz znacznie surowszym kodeksem etycznym coacha-prowokatywnego.

Bogate, wieloletnie doświadczenie konsultingowe i nabyta po drodze wiedza pozwalają mi się dzielić nimi w formie szkoleń, warsztatów i treningów.

Po drodze do zespołu dołączają inne osoby, które wnoszą swoje niesamowite osobowości, doświadczenie i wiedzę. Razem możemy więcej. Efekt synergii. 🙂

Dziś mogę powiedzieć, że gdybym na początku mojej drogi zawodowej miała te umiejętności, która mam dzisiaj, byłabym na pewno jeszcze bardziej efektywnym nauczycielem, łatwiej byłoby mi porozumiewać się z klientami (choć muszę przyznać, że miałam wyjątkowo wspaniałych klientów przez te wszystkie lata), wpłynęłoby to również lepiej doradztwo czy usługi konsultingowe. Ale każdy z nas nabiera doświadczeń z czasem.

Jeśli doczytałeś do tego miejsca zapraszamy do kontaktu! Wszystko czego potrzebujesz, by uszyć biznes na swoją miarę 🙂

Ze śmiechem i uśmiechem efektywniejsi w życiu i biznesie. ~Agnieszka Szotek