FreshBiz

Tylko dla dojrzałych. Rozwój przez zabawę.

Elżbieta Dönmez z System Kaizen zorganizowała Warsztat FreshBiz Wygrana/wygrana, który prowadziła Agnieszka Szotek.

Goście dopisali i byla gra, była dyskusja, były pytania i wątpliwości.

Jedną z rzeczy jakie zauważamy to zmniejszenie efektywności nakładów. Wraz z postępem technologicznym zwort z nakładów maleje. Świat domaga się większej efektywności. Oczywiście nie jest to jednakowe dla każdej sytuacji czy branzy. No i warto zauważyć, że nie wszyscy to zauważają. Jedną z podstawowych rzeczy jaką musimy zdefiniować to samo słowo nakłady. Czasami w zależności od branży w jakiej pracujemy mamy z góry upatrzone pojęcie. Słowo nakłady jest jakby utożsamiane z konkretnym rodzajem nakładów.

A tak anrawdę nakładem jest równie dobrze czas jak i środki finansowe, jak i nauka czy projektowanie czy wiele innych rzeczy. Jeśli spojrzymy z tej perspetywy to możemy zaobserwować chociażby, że prawie dla każdej gałęzi wymagania co do redukcji nakładu czasowego rosną. Nie zawsze jest to odzwierciedlowe w możliwościach wykonania czy realizacji danego projektu.

Należy również zauważyć, że wraz z postępem technologicznym i wymaganiami czasowymi również nakłady finansowe nie dają nam takich samych efektów. Globalizacja przyczyniła się do wzrostu kokurencji ale i większej dostępności towarów.

Oczywiście na te aspekty można patrzeć w wielu stron i o ile określamy pewną tendencję to w każdym konkretnym przypadku może być inaczej. Tak naprawdę rzecz w tym, że posiadane zasoby wykorzystać w maksymalnie efektywny sposób.

Wpis nie zawiera tagów

Dodaj komentarz

Wyzerowanie Hasła
Proszę wprowadź swój adres e-mail. Otrzymasz nowe hasło na maila.